Már 15 helyszínen mesélnek az emlékkövek Nyíregyházán
A Kossuth tér egykoron. Fotók: Lapidaris.com

A Hősök terétől a Géza utcáig, a Bessenyei téren át a Kálvin térig. 15 megállóhelyet tartalmazó emlékkört tehet meg az, aki megkeresi az összes Lapidaris „mesélő követ” Nyíregyházán. Láthatjuk általuk, hogy hogyan nézett ki egykoron a Megyeháza, a Színház, vagy éppen a Kossuth tér.

 

Még tavaly júniusban került ki az első Lapidaris porcelán korong egyike a Kállay Házra, mostanra pedig már több mint tucatnyi ilyen van a városban, nevezetes épületeken, szobrokon. Ezek a mesélő kövek úgynevezett NFC chip-et tartalmaznak. Az okostelefont csak hozzájuk kell érinteni és információk nyílnak meg előttünk az adott épületről, szoborról, emlékhelyről.

 

Az alábbi épületeken, szobrokon található Lapidaris emlékkő Nyíregyházán:

1. Bessenyei György szobra (Bessenyei tér 18.)

2. Hősök szobra (Hősök tere)

3. Huszár szobor (Országzászló tér 1-2.)

4. Jósa András Múzeum (Benczúr Gyula tér 21.)

5. Kállay Ház- Kállay Gyűjtemény (Bessenyei tér 15.)

6. Kossuth Lajos emlékmű (Kossuth tér 1.)

7. Megyeháza (Hősök tere 5.)

8. Móricz Zsigmond Színház (Bessenyei tér 13.)

9. Református Templom (Kálvin tér)

10. Római Katolikus Templom (Kossuth tér 4.)

11. Sitku Ernő Emlékmű (Géza u. 8-16.)

12. Szent Miklós Görög Katolikus Székesegyház (Bethlen Gábor u. 7.)

13. Takarékpalota (Rákóczi u. 1.)

14. Városalapítók szobra (Hősök tere)

15. Városháza (Kossuth tér 1.)

 

Bővebb információ: www.lapidaris.com