Magyar Kupa nyolcasdöntőben a Cápák

Kétszer találkozott egymással a bajnokság során a Hübner Nyíregyháza BS és a Kecskemét. Egyik sem volt unalmas meccs...

A Continental Arénában az utolsó pillanatban dobott kosárral nyert a KTE, hazai környezetben pedig a rendes játékidő kevés volt arra, hogy kiderüljön a győztes kiléte. Hosszabbításban győzött a Kecskemét 101-99-re. Csütörtökön a Magyar Kupa nyolcas döntőjében találkozik a két csapat. A kupafinálét Debrecenben, a Főnix Arénában tartják, és a mieink 20.30-tól lépnek pályára a nap utolsó meccsén. A győztes a négy közé jut, és pénteken a Körmend-Szolnok párharc nyertesével játszhat a döntőbe kerülésért. A finálét és a bronzmeccset is szombaton rendezik. A csütörtöki mérkőzésre Nyíregyháza Önkormányzatának támogatásával ingyenes szurkolói busz is indul. A Cápákkal kapcsolatos hír, hogy a bb1.hu szakportál egész szezonban megválasztotta az aktuális fordulók legjobb ötösét, a honlap ezek alapján az alapszakasz álomcsapatát is összeállította. A nyírségiek közül Nigel Johnson és C. J. Bryce is bekerült a legjobbak közé. 

A Zsíros Tibor Férfi Magyar Kupa programja:

március 31., csütörtök
Negyeddöntő
13:00: Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely – Naturtex-SZTE-Szedeák
15:30: DEAC-Tungsram – Alba Fehérvár
18:00: Egis Körmend – Szolnoki Olajbányász
20:30: Hübner Nyíregyháza BS – Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét
április 1., péntek
Elődöntő
15:00: Falco/Szedeák – DEAC/Alba
18:00: Körmend/Szolnok – Nyíregyháza/Kecskemét
április 2., szombat
17:00: Bronzmérkőzés
19:30: Döntő