Magyar Kórusok találkozóján adott nagysikerű hangversenyt a Nyíregyházi Cantemus Gyermekkar

Veszprém Város Vegyeskara és a Veszprémi Programiroda Kft. június 3. és 5. között harmadik alkalommal rendezte meg a Magyar Kórusok Találkozóját Veszprémben. A rendezvény a Kárpát-medencében, határon innen és határon túl tevékenykedő magyar kórusoknak teremt egyedülálló találkozási lehetőséget.

 

A találkozó programjaként június 4-én karnagyi műhelymunkára is sor került. A Szabó Dénes Kossuth-díjas karnagy által vezetett nyíregyházi Cantemus Gyermekkar nyilvános próbája lehetőséget adott betekinteni a világszerte ismert Cantemus Kóruscsalád életébe, oktatási módszereibe. A program kiemelt eseménye az összetartozás napján, június 4-én 18 órakor kezdődő gálaműsor volt. Ezen négy vendégkórus műsorát hallgathatták meg az érdeklődők. A vendégkórusok: a Concordia Vegyeskar a felvidéki Komáromból Stubendek István karnagy vezényletével, az újvidéki Kapisztrán Ferences Ifjúsági Kórus, karnagyuk Beszédes Margit, a száz éve alapított várpalotai Bányász Kórus, karnagyuk Borbás Károly és a Cantemus Gyermekkar Nyíregyházáról, Szabó Dénes karnagy irányításával. A program egyik kiemelt eseménye a nyíregyházi Cantemus Gyermekkar vasárnap a tihanyi apátsági templomban adott hangversenye volt. A telt házas koncerten a nyíregyházi lányok óriási sikert arattak. Talán nem meglepő az sem, hogy a Magyar Kórusok Találkozójának művészeti vezetője, Veszprém Város Vegyeskarának karnagya, az az Erdélyi Ágnes, aki valaha az akkor még nyíregyházi 4. számú Általános Iskola diákjaként Szabó Dénes keze alatt énekelt a Cantemus Gyermekkarban.

 

Szerző: Szilágyi Szilárd, sajtóreferens