A Szpariban több újpesti kötődésű labdarúgó is van. Rubus Tamás és Szokol Zsolt is a liláktól érkezett Nyíregyházára.

Újpest II. - Nyíregyháza Spartacus 1-4 (1-1)

Újpest II: Banai - Tóth T., Gubacsi, Fék, Paulik (Ferkel 46.p), Keglovics, Makrai, Cseke, Tóth R., Pávkovics, Száraz

vezetőedző: Víg Péter

Nyíregyháza: Ovszijenko - Szokol, Jagodics, Törtei, - Rubus, Zofcák, Ramos (Pálinkás 62.p), Farkas (Abdouraman 46.p) - Kostic (Ács 75.p), Rezes, Pölöskey

vezetőedző: Mátyus János

Nemcsak egymással, hanem a nagy meleggel is küzdhettek a csapatok, 32 fok volt árnyékban a stadionban. A nézők sem fáztak, alig volt árnyék a pálya körül, de közel ötven Szpari szurkoló így is kitartott a csapat mellett. Támadó felállással kezdett a Nyíregyháza, a három védő mellett Rubus és Farkas egy sorral feljebb került. Aktívabban kezdett a Szpari, többet birtokolja a labdát, de igazán nagy helyzetet nem sikerült kialakítani. Az Újpest szándéka egyértelmű, betömörültek saját kapujuk elé. Pölöskey előtt adódott lehetőség, a támadó 16 méterről lőtt kapura, de nem találta el jól a labdát. A támadó lendületesen játszik, és szélen is több ígéretes támadást vezetett a Nyíregyháza, de az első negyedórában nem sikerült betalálni. A 23. percben Kostic ívelt középre, Rezes fejelte kapura a labdát, de Banai nagyot védett. Folyamatosan támadott a Szpari, a lilák pedig próbáltak kontrázni. A 35. percben egy gyors támadás végén vezetést is szereztek a hazaiak. Bár Ovszijenko elsőre még hárította a lövést, a kipattanót az érkező hazai támadó, Száraz a kapuba passzolta, 1-0. A kapott gól megfogta a Szparit, az Újpest első helyzetéből gólt lőtt, majd majdnem kettőre nőtt a különbség, de egy közeli fejes után fölé szállt a labda. A 43.percben viszont jött az egyenlítés. Rubus ment el lendületesen a jobb oldalon, beadása után pedig Pölöskey Péter nyolc méterről a kapuba bombázott, 1-1! Az első félidőben több gól nem esett, így döntetlennel térhettek pihenőre a csapatok. A szünetben mindkét szakvezető változtatott, a Szpariban Mohamadou Abdouraman állt be. Rögtön egy ígéretes vendég szabadrúgással indult a játékrész, de nem sikerült belőle gólt szerezni. Nem változott a játék képe, továbbra is a Nyíregyháza kezdeményezett a félidő elején. A próbálkozások a 60. percben gólt eredményeztek. Egy labdaszerzés után Pölöskey Péter elé került a labda, a támadó egy szép csellel becsapta védőjét, majd a kapuba lőtt, 1-2 ! A csatár már az első fordulóban is közel állt a gólszerzéshez, most egy óra alatt kettőt rúgott. Sőt, a második találata után két perccel gólpasszt adott. Pölöskey lépett ki középen, megverte védőjét, majd középre passzolt, Igor Zofcák pedig a kapuba lőtt, 1-3. Szerkezetet váltott a Szpari a második félidőben, Abdouraman érkezésével visszaállt négy védőre, és a gyorsan szerzett két gólnak köszönhetően nyugodtabban játszhatott. A 69. percben nagy ziccer maradt ki, amikor Kostic ment el szélen, pontosan adott középre, de Pálinkás nem találta el jól a labdát. Sokat azonban nem kellett várni az újabb Szpari gólra. Rezes cselezett ki több védőt is, majd passza után Pölöskey Péter harmadik gólját lőtte, 1-4 ! Majdnem meglett a negyedik Pölöskey gól is, de a 74.percben éles szögből az oldalhálóba bombázott. A hajrában voltak még lehetőségek, de több gól nem született. A Szpari második meccsét is megnyerte a bajnokságban.