Ma este meggyújtják a szeretet gyertyáját a város adventi koszorúján

Ma este meggyújtják a szeretet gyertyáját a város adventi koszorúján

További vasárnapi programok az adventi forgatagban:

Közel 10 kilométernyi fényfüzér díszíti a Városháza előtti teret, ahol több mint 30 árus kínálja portékáját. Az ünnepre készülők a karácsonyhoz kapcsolódó ajándékokból válogathatnak, de a vendéglátósok faházainál megkóstolhatják a sült húsokat, hurkát, kolbászt, forralt bort, teát és a népszerű kürtőskalácsot. A főtéri kávézók és éttermek is csatlakoztak a forgataghoz, fűtött sátrakkal készültek.

A látogatók emellett akár 25 méter magasból is élvezhetik a város panorámáját, hiszen egy különleges, díszkivilágítással ellátott körhintát is felállítottak.

A Könyvtárak Karácsonya (az ünnepvárás jegyében) keretében kézmûves foglalkozások zajlanak még vasárnap a Városháza ebédlőjében, 15–18 óra között, a Mikulásházban pedig a nagyszakállú fogadja a kicsiket, 9–12 és 15–19 óra között.