"Lords of the Organ III. - Bach, Holst, Berlioz" - Rákász Gergely koncertje Nyíregyházán

"Lords of the Organ III. - Bach, Holst, Berlioz" - Rákász Gergely koncertje Nyíregyházán
Rákász Gergely koncertjének időpontja: november 16. 18 óra

Rákász Gergely orgonaművész "Lords of the Organ III. - Bach, Holst, Berlioz" című koncertje várja a zenebarátokat november 16-án, a Kodály Zoltán Általános Iskolában. 

 

Rákász Gergely így ír a Lords of the Organ III. - Bach, Holst, Berlioz sorozat műsoráról:

“Az idei műsor kétrétegű. Először Bach és Vivaldi társaságában utazunk a korabeli Weimarba ahová a fiatal, belevaló német mester a divat miatt átköltözteti Itáliát. Bach szinte még kölyök, imponálni akar a munkaadójának, látja továbbá, hogy Vivaldi a hölgyek körében az elalélés határáig népszerű, hát tőle megkapják - gondolja. Csak azzal nem számol, micsoda változásokon megy át ő maga is eközben. Vivaldi zenéjével ismerkedve a gáláns olasz modor és a formák észrevétlenül belesimultak alapos német keretei közé. Szellem találkozott itt érzékiséggel. Bach mindig intellektuális kihívásként tekintett a zenére, Vivaldit viszont elsősorban az érdekelte, hogy a zenéje elbűvölő legyen. Szigorú szerkesztettség és Isten szolgálata az egyik, hangzatos dallamívek, amelyek élénk érzelmeket közvetítettek a másik oldalon. Izgalmas műalkotások sorával nyomon követni mekkorát változik Bach mindössze tíz év alatt. Évfordulós idén Berlioz és Gustav Holst. A koncert felfedi, hogy bújik egy fiatal komponista női ruhába csak hogy bosszút állhasson hűtlen szerelmén, és vajon sikerrel jár-e. Holst zenéje pedig a Föld határán is túlrepít bennünket egészen a Jupiterig, és a szemfülesebbek felfedezhetik, hogy honnan ered a Gladiátor, vagy a Csillagok Háborúja zenéje.”