Lomtalanítás Sóstón és Borbányán

Lomtalanítás Sóstón és Borbányán

Zajlik a lomtalanítás Nyíregyházán. A TÉRSÉGI HULLADÉK-GAZDÁLKODÁSI Nonprofit Kft. munkatársai március 26-án Borbányán és Sóstófürdő egyik részén végzik el a feleslegessé vált tárgyak elszállítását. Másnap, március 27-én, pénteken Sóstófürdő másik részén, az azt követő napon pedig Nyíregyháza belterületén és Oroson.
A lomtalanítás szombaton zárul Nyíregyházán, ezt követően a regionális településeken végzik el ezt a feladatot.

– Lomtalanításkor a szabványedénybe nem helyezhető, nagyobb darabos hulladékot lehet kihelyezni. Veszélyes hulladékot, építési, bontási, illetve szelektív hulladékot sem, csak lakosságit lehet kitenni – mondta el Hajnal Tünde, a THG sajtóreferense.

A THG március 30-ától a növényi eredetű, bomló szerves hulladékot újból minden héten, a már megszokott napokon szállítja el. A biohulladék-szállításba bevont, családi házas övezetekben lakókat kérik, hogy a tárolóedényeket változatlanul reggel 6 órakor helyezzék ki a családi házak elé.

Erdős József