Lomniczi: mi döntünk Európa jövőjéről! - Nagy a tét az EP választáson!

Lomniczi: mi döntünk Európa jövőjéről! - Nagy a tét az EP választáson!
ifj. Lomniczi Zoltán Nyíregyházán

Mi lesz a keresztény kultúrával, hogyan fogják kezelni a migrációt és milyen irányban fejlődik majd az unió ezek a legfontosabb kérdései az Európai Parlamenti választásoknak

– ezt mondta ifj. Lomniczi Zoltán Nyíregyházán.

A közismert alkotmányjogász lakossági fórumon fejtette ki véleményét. Kifejtette, egyre több a jól tájékozott, a hazája és Európa jövőjéért egyaránt felelősséget érző, felelős döntést hozó polgár Magyarországon, éppen ezért a májusi végi EP-választáson magas részvétel várható. Lomniczi szerint az EU-ban személyes és strukturális válság is érzékelhető, ezt azonban a választók, helyes döntéssel orvosolhatják. A politikus arról is beszélt, hogy a világgazdaságban is jelentős változásokat lehet megfigyelni, ami kihatással lehet Európa jövőjére. Ide sorolta a 60 milliárd dolláros új, kínai selyemút programot, amiből Magyarország, a V4-ek és a teljes közép-európai térség is profitálhat.

A lakossági fórumon rövid sajtótájékoztatót is tartott ifj. Lomniczi Zoltán, Szabó Tünde, országgyűlési képviselő és dr. Kovács Ferenc polgármester társaságában. Itt a nyíregyházi származású államtitkár összefoglalta a Fidesz – Magyar Polgári Szövetség egyik legfontosabb EP-kampány üzenetét; 

Nem akarunk bevándorló országgá válni, fontos, hogy megőrizzük a kultúránkat, hagyományainkat, ahogy az is, hogy gyermekeink, unokáink egy biztonságos Magyarországon élhessenek

– szögezte le Szabó Tünde.