Litkei Máté: Klímavédelem tankok és rakéták árnyékában

Hogyan hat az energiaválság, valamint az orosz-ukrán háború a klímavédelmi törekvéseinkre? 

Az európai politikában a háborút megelőzően elsőszámú téma volt a klímaváltozás és a nyugat-európai vezető politikusok messzemenő optimizmusa szerint a jelenlegi válság egyenesen felgyorsítja az energiaátmenet folyamatát. Azonban a jelenleg tapasztalható tények inkább óvatosságra intik a szakértőket.

Van-e esélyünk Európában és Magyarországon egyszerre felszámolni az energia függésünket, megőrizni versenyképességünket és biztosítani a fenntartható jövőt? Hogyan vezetett az elhibázott zöldpolitika az energiaválság elmélyüléséhez? Ezekre a kérdésekre találhatnak választ Litkei Máté, a Klímapolitikai Intézet igazgatójának előadásában.

Vendég: Litkei Máté, MCC Klímapolitikai Intézet igazgató

Helyszín: MCC, nyíregyházi képzési központ (4400 Nyíregyháza, Kálvin tér 4-5.)

Időpont: 2023. február 7. (kedd) – 17:00

Az eseményen történő részvétel ingyenes, azonban minden esetben regisztrációhoz kötött, melyet az aktuálisan érvényben lévő járványügyi szabályozásokhoz igazítanak a szervezők.

Regisztráció:

https://feliratkozas.mcc.hu/hu/form/klimavedelem-tankok-es-raketak-a