Lippais siker Budapesten

Lippais siker Budapesten
Terék Viktor, a nyíregyházi Lippai János Mezőgazdasági Szakképző Iskola tanulója első helyezést ért el a 24. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyen.

A Magyar Innovációs Szövetség és az Emberi Erőforrások Minisztériuma által meghirdetett megmérettetés célja volt, hogy felhívja a 20 év alatti fiatal tehetségek figyelmét a technológia és a kutatás-fejlesztés újdonságaira. A versenyre 112 pályázat érkezett, amelyből 65-öt javasolt a 18 tagú szakmai zsűri kidolgozásra. Terék Viktor a felkészülés ideje alatt számíthatott a Magyar Innovációs Szövetség szakembereire, akik tanácsokkal segítették őt. A szakemberek mellett számíthatott Pótor Ferencre, a Lippai szakképző iskola tanárára, aki nem először készített fel tanulót versenyre. Terék Viktor a versenyen elnyert ösztöndíj mellett részt vehet az Európai Unió által 37 ország részvételével megrendezendő versenyen 2015 szeptemberében, Milánóban.

Mikita Eszter