Lezárult a tanév szorgalmi időszaka, 11 hetes vakáció vár a diákokra!
Lezárult a tanév (Fotó: Illusztráció)

A tanév hivatalosan még nem, de a szorgalmi időszak már véget ért: pár nappal ezelőtt, június 14-én. A Nyíregyházi Tankerületi Központhoz a 2018/19-es tanévben 44 székhelyintézmény 94 feladatellátási hellyel tartozik.

Négy járásban, összesen 29 településen 2247 pedagógus dolgozik, a Tankerületi Központ intézményeiben pedig összesen 18.506 tanuló fejezte be a tanévet. Közülük 14.094 általános iskolás, gimnáziumban 3273-an, szakgimnáziumban 361-en tanultak. Sajátos nevelési igényű, speciális iskolában tanulók száma: 339 fő. Kollégista közel 600 fő, alapfokú művészetoktatásban pedig 1364-en részesültek.

Biztonságosan telt a tanév 181 tanítási napja

Nyíregyházán 6806 általános iskolás, 2867 gimnáziumban, 368 szakgimnáziumban tanuló fiatal, 431 sajátos nevelési igényű, speciális intézményben tanuló gyermek és 611 kollégista kezdte meg még 2018. szeptember 1-jén tanulmányait. Alapfokú művészetoktatásban közülük 954 fő részesült.

Gaszperné Román Margit tankerületi igazgató elmondta:

A Nyíregyházi Tankerületi Központ intézményeinél nyugodtan, biztonságosan és kiszámíthatóan telt el a 2018/19-es tanév 181 tanítási napja. Ebben pedagógusaink és munkatársaink kiváló munkája is benne van. A diákok után a pedagógusok is mennek majd nyári szünetre, de a Tankerületi Központ munkatársai a nyár folyamán is végzik feladataikat annak érdekében, hogy a 2019/2020-as tanév zavartalanul kezdődhessen meg.

Legközelebb szeptember másodikán ülnek majd az iskolapadban

A diákok nyári szünideje június 17-én, hétfőn kezdődött meg. A 11 hetes vakáció után várhatóan 2019. szeptember 2-án, hétfőn kell a tanulóknak ismét iskolába menni.

A nyári szünidő alatt ütemezett felújítások zajlanak majd az intézményekben. Ekkor valósíthatók meg a kisebb-nagyobb korszerűsítések, a több száz millió forintos fejlesztések és a karbantartások is. A Nyíregyházi Tankerületi Központ célja változatlan, minden tanulónak megfelelő képzést, oktatást, versenyképes tudást szeretne biztosítani.

A következő tanév egyelőre még nem, de a 2020/21-es tanév már újdonságokat is hoz majd Nyíregyházán. A Kölcseyben akkor indítják el az első hatosztályos gimnáziumi osztályt, és szintén akkor indul majd el a francia-magyar két tanítási nyelvű képzési program az Apáczaiban.