Lezárult a modellkísérleti program

Lezárult a modellkísérleti program

2013 júniusában indult az önkormányzat „Modellkísérleti Program Nyíregyházán” elnevezésű projektje. A 23 és fél millió forintos, 100 százalékban európai uniós támogatásból megvalósuló projekt célja az volt, hogy összehangolják a szociális és gyermekvédelem területén dolgozó önkormányzati, egyházi és civil szervezetek munkáját, s a szakemberek között jobb kommunikáció alakuljon ki. A projektbe 295 szakembert vontak be, legnagyobb számban a Nyíregyházi Szociális Gondozási Központ és a Nyíregyházi Gyermekjóléti Központ dolgozói vettek részt. A program keretében a szociális munka területén dolgozók számára képzéseket és szakmai tanulmányutakat szerveztek, és létrehoztak egy weboldalt is, amely a szakemberek munkáját és az ügyfelek informálását is segíti.

(További képekért kattintson a fotóra!)

A modellkísérleti program zárórendezvényét ma tartották meg a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán. A rendezvényen Nyíregyháza polgármestere mondott köszöntőt, majd a Szociális Munka Világnapja alkalmából a szociális munka területén dolgozók 10 szakembernek kiváló munkájáért elismerést adott át.