Lezárt ügy: Ittasan vezetett, a rendőrök intézkedés alá vonták
Lezárt ügy: Ittasan vezetett, a rendőrök intézkedés alá vonták

A Kisvárdai Rendőrkapitányság járművezetés ittas állapotban vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytatott büntetőeljárást egy 52 éves szabolcsbákai lakos ellen.

A férfi 2020. december 9-én lassú járművel közlekedett Szabolcsbákában, amikor a rendőrök intézkedés alá vonták és vele szemben alkoholszondát alkalmaztak, mely pozitív értéket jelzett. A férfit hiteles légalkoholmérés céljából a rendőrkapitányságra előállították, ahol további két alkalommal is pozitív eredményt fújt. A rendőrök a férfit 2020. december 11-én gyanúsítottként hallgatták ki, a vallomásában elismerte, hogy a vezetés megkezdése előtt szeszes italt fogyasztott.

A nyomozás vizsgálati szakaszában a Kisvárdai Rendőrkapitányság a szükséges eljárási cselekményeket elvégezte, és az iratokat átadta az ügyészségnek.

 

police.hu