Levelek a miniszterelnöktől – Sosem látott levelekből nyílt kamarakiállítás a Kállay Gyűjteményben
(Fotó: Szarka Lajos)

A Magyar Kultúra Napjához kapcsolódva és Kállay Miklós magyar királyi miniszterelnök születésének 135. évfordulója alkalmából pénteken újabb kamarakiállítás nyílt a Kállay Gyűjteményben, Levelek a miniszterelnöktől címmel.

Az egykori kormányfő a második világháború után emigrációban élt: 1953-ig Olaszországban, Capri szigetén, majd Rómában, innen pedig az Amerikai Egyesült Államokba költözött. Az emigráció aktív tagjaként dolgozott, cikkeket írt, beszédeket tartott és dél-amerikai előadói körutat tett. A levelezéséből nyílt tárlat egészen február 4-ig látogatható, a részletekről pedig már Dohanics Lászlót és Holmár Zoltánt kérdeztük a Nyíregyházi Televízió Szieszta című műsorában.