Letört a gyűrű a kosármeccsen
Kilencvenperces csúszással kezdődött a Marso Nyíregyháza–Szeged összecsapás.

Ez nem indult jól. A szegedi Perényi Domonkos a bemelegítés kezdetén zsákolt egyet, a Bem iskola gyűrűje pedig nem bírta a gyűrődést, megadta magát. Egy ideig mindenki tanácstalanul nézte a letört darabot, majd sikerült leszerelni a palánkról. Csakhogy a tartalék gyűrű nem illett a régi helyére, így előkerült a flex meg a hegesztő, és ügyes kezek készítettek egy megfelelő méretű gyűrűt. A két csapat és a közönség is türelmesen várakozott, és végül az eredeti 18.30-as kezdés helyett 20.00-kor elkezdődött a Marso Nyíregyháza–Szeged alsóházi összecsapás.

Az első negyedben mezőnyből a Szeged dobott pontosabban, de közben védekezésben sokat szabálytalankodtak a vendégek, így a Nyíregyháza büntetőkkel tartotta a lépést. Ware volt elemében, az első 14 hazai pontból 12-t ő szerzett. A játékrész hajrája jól sikerült, így vezetett Sitku Ernő együttese. A második negyedben viszont fordított a Szeged, és a harmadik negyedben is a csongrádiak játszottak jobban. Nagy hajrába kezdett a Krstanovicot ezúttal nélkülöző hazai gárda és az utolsó percben Unruh egy triplával egyenlített, 79–79, kezdődhetett a hosszabbítás, az eredeti kezdési időpont után három órával! Itt Unruh egy újabb hármassal indított, de a Szeged tapadt a Nyíregyházára, és Molnár révén a vezetést is visszavették a vendégek. De megint jött Unruh, aki előbb mezőnyből talált be, majd büntetőből is eredményes volt, így 90–89-re a nyírségiek vezettek az utolsó percben, de jött egy szegedi tripla, így a vendégek megnyerték a maratoni találkozót.

MARSO Nyíregyháza–Naturtex-SZTE-Szedeák 90–92 (21–13, 13–26, 12–19, 33–21, 11–13) – hosszabbítás után
Középszakasz, alsóház, 2. forduló.

Bem iskola

Nyíregyháza: Szavics 13/3, UNRUH 22/12, Miller 13/6, Nagy K. 2, WARE 29. Csere: Bus -, Molnár M. 7, Lajsz 4, Kósa -.

Szeged: TUCKER 34/12, MOLNÁR A. 18/3, CSIRICS 20/6, Juhos 2, Vette 4. Csere: Armelin 4, Kiss Zs. 10/9, Moravcsik -.

D. L.