Leszakadhat az ég az ország bármely pontján - Elsőfokú figyelmeztetést adott ki az OMSZ

Leszakadhat az ég az ország bármely pontján - Elsőfokú figyelmeztetést adott ki az OMSZ
Leszakadhat az ég az ország bármely pontján - Elsőfokú figyelmeztetést adott ki az OMSZ

Szombaton az erőteljes gomolyfelhő-képződés mellett csak rövid napos időszakok lehetnek, és többfelé alakul ki zápor, zivatar, helyenként felhőszakadás kíséretében. Zivatar veszélye miatt az ország egészére, felhőszakadás veszélye miatt az ország nagy részére elsőfokú figyelmeztetést adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Többnyire mérsékelt marad a légmozgás, de zivatarok környezetében viharos széllökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 23 és 30 fok között alakul. Késő estére 18, 23 fokra hűl le a levegő.

Estére csökken a felhőzet, de nyugaton és északon erősen felhős marad az ég. Egyre kevesebb helyen lehet csapadék, de főként északon helyenként továbbra is előfordulhatnak záporok, zivatarok.

Többnyire mérsékelt marad a légmozgás, csak zivatarok környezetében fordulhat elő erős vagy viharos széllökés. A hőmérséklet hajnalban 14 és 20 fok között alakul.