Lenyűgöző kutyatár - Országos kutyakiállítást rendeztek Nyíregyházán
Országos kutyakiállítást rendeztek Nyíregyházán

Országos kutyakiállításnak adott helyet a Kertvárosi piac. Nyíregyházán 200 kutyafajta több mint 300 egyedét minősítették a bírák a rendezvényen. Bébi, junior, felnőtt és veterán ebek jöttek gazdástól a kiállításra, hogy egy napig biztosan minden a négylábú kedvencekről szóljon…

Volt, aki értett az emberek nyelvén, volt olyan, akit még a nyomozó Columbo is hazavitt volna, na meg olyan is, aki a szépségével kívánta elnyerni a szúrós szemű bírák kegyét. Több mint 300 kedvencet neveztek az országos kutyakiállításra Nyíregyházán. Vasárnap több mint 200 fajta egyedeit minősítették a bírók.  Egy basset hound olyan címet kapott, amivel akár magyar bajnok is lehet. Egy másik kedvencnek, egy bobtailnak is láthatóan kiváló volt a genetikája, azonban őt más versenyszámba is nevezték. 

Fantasztikus kutya és nagyon jó alomból származik, egy igazi családbarát, gyermekbarát és ez egy nagyon nagy élmény a gyerekeknek is, hogy eljöjjünk és megmérettessük magunkat illetve van egy gyerek-kutya pár versenyszám, amin nagyon szeretne indulni a kislányom

– mondta Guliew Adrienn, Tappancs gazdája.

Fotók: Kohut Árpád

Változik a kutyadivat

Francia buldog, Yorkshire terrier na és a Westie. Ők a legnépszerűbb kutyák ma Magyarországon. A kutyadivat azonban folyton változik. Talán nem meglepő, de egyre több juhászkutya fajtát is tartanak Magyarországon. A bírák azt mondják, a magyar tenyészeteket a határokon túl is elismerik és nem csak a magyar fajtákban vagyunk jók.

A magyar fajtákban is jók vagyunk én azt gondolom, tehát világ színvonalon vannak a kutyáink, de nagyon-nagyon sok fajta van, olyan ami, Magyarországon ma a világ élvonalába tartozik és attól függetlenül, hogy kicsi nemzet vagyunk, nincs annyi tenyésztőnk mint Németországban, vagy Lengyelországban de amikor egy világ, vagy európai szintű rendezvényt szerveznek, akkor nagyon sok magyar kutya áll a dobogó legfelsőbb fokán

– emelte ki Radvánszki Katalin, főbíró.

Rangot ad a nyíregyházi tenyésztőknek

Országszerte elismert kennelek Nyíregyházán is találhatóak, ez is kiderült az országos kutyakiállításon. A szervezők pedig azt mondják, egy ilyen rendezvény az itteni tenyésztők elismertségének is jót tesz.

Fotók: Kohut Árpád

Évek óta megrendezik ezt a kiállítást, nagyon sokan jönnek az országból, nagyon sok kutyakiállító, kutyatartó, kutyabarát megjelenik itt. Sátrakkal jönnek, van, aki itt tölt több napot is. Ez egy nagyon jó esemény, nagyon sokan jönnek el, nagyon látogatott

– hangsúlyozta Gagna Csaba, fővédnök.

Bébi, junior és veterán kutyusok is megmutatták magukat a nyíregyházi kiállításon. A rendezvény újabb bizonyítéka volt annak, hogy az ember-kutya örök barátság nemcsak virágzik, hanem megbonthatatlan...

 

Kapcsolódó galéria

CAC Kutyakiállítás