Lengyel siker a GP-kvalifikáción - Óriási csatákat hozott a salakmotor verseny

Sokáig úgy tűnt, lengyel-ausztrál párharc lesz a győzelemért a Nagyhalász Speedway Ringen rendezett GP-kvalifikáción. Az első két futamban egyaránt magabiztosan nyerő Dominik Kubera – aki pár napja az EB-kvalifikációt is megnyerte a pályán – és az ausztrál Brady Kurtz is maximális pontszámmal állt.

Remek futamokat láthatott a több ezer néző, volt, hogy a rutinos Chris Harris a negyedik helyről ugrott az élre.  Aztán a 12. futamban megtörtént az, amire eddig még nem volt példa: Kuberát a szlovén Skorja és a svéd Bertzon is megelőzte, így először kapott ki a lengyel a Speedway Ringen. Csakhogy ezzel teljesen nyílt lett a verseny, és csak négyen juthattak tovább a mezőnyből! Kurtz nem tudta kihasználni a lehetőséget, mert a 17. futamban nullázott, nagy meglepetésre csak a negyedik helyen zárt, és mint később kiderült ez a továbbjutásába került! 11 pontot szerzett, és 12 kellett volna ahhoz, hogy a négy között legyen. A cseh Milík és a francia Bellego is megelőzte, ők külön futamot vívtak a harmadik helyért, és a 13-13 pontot szerző Kubera és Bertzon is külön versenyben döntötte el az első helyet. Végül Kubera lett a nap győztese a svéd előtt, míg a harmadik helyen Bellego zárt. Soha rosszabb salakmotorversenyt!