Legemberibb jó cselekedet
365 nap alatt 3 jó cselekedet. Ugye nem is tűnik soknak? Magyarországon azonban még nincs kultúrája az önkénteskedésnek. Ezért a Gap Média, az 1000 lámpás éjszakája és a Fogadj Örökbe Egy Macit ötletgazdája idén először kiosztotta a 3 Jó Cselekedet díját. Két első díjat vehettek át az alapítvány képviselői, dr. Páll István és Deme Dóra.

A Nyírségi Hospice Alapítvány egy nehéz sorsú család megsegítésével érdemelte ki a legemberibb jó cselekedet díját, de elnyerték a legmeghatóbb jó cselekedet díját is. A most 15 éves fiú másfél évesen egy oltástól lett autista, tavaly pedig a 10 éves húgánál leukémiát diagnosztizáltak. A kemoterápiás kezeléseket elkezdték, ennek következtében azonban a család fizikailag kettészakadt: az édesapa a fiúval Nyíregyházán, az édesanya a kislánnyal a debreceni kórházban él.
Közben a lakásukat és a munkahelyüket is elveszítették a szülők. De lélekben összetart a család, a Nyírségi Hospice Alapítvány pedig, ahogy tud, segít rajtuk.