Labdarúgó Európa-bajnokság - Egy évvel elhalasztják az eseményt

Labdarúgó Európa-bajnokság - Egy évvel elhalasztják az eseményt

Videókonferenciát tartott az UEFA mind az 55 európai tagszövetség, valamint az Európai Klub Szövetség részvételével. A fő téma a nyári labdarúgó Európa-bajnokság, illetve annak halasztása volt a koronavírus-járvány miatt. 

A norvég szövetség elsőként jelentette be, hogy 2020-ról egy évvel elhalasztják a labdarúgó Európa-bajnokságot, a tornát 2021 június 11. és július 11. között rendezik meg (idén július 12. és június 12. között lett volna a torna). Az eseménynek Budapest az egyik házigazdája, és 12 európai nagyvárosban rendeznek találkozókat. 

A döntés lehetőséget nyújt arra, hogy a világjárvány miatt félbeszakadt bajnokságokat nyáron befejezzék, és nyárra csúszhat az Európa-liga és a Bajnokok Ligája döntője is.