Közösen, az illegális bevándorlás ellen

Mindez „egyfajta mozgalommá” nőtte ki magát – hangsúlyozta, hozzátéve, hogy a szóban forgó önkormányzatok 6,5 millió embert képviselnek. Felszólalásában arra kérte a „brüsszeli bürokratákat”, hogy ha ők nem képesek megvédeni Európát, akkor ne akadályozzák ebben Magyarországot. Egyben arra kérte a betelepítési kvótát elutasító önkormányzatokat, hogy nyíltan, intézményesített formában dolgozzanak együtt a kvótaügyi népszavazás sikeréért. – Buzdítsuk a polgárokat arra, hogy vegyenek részt ebben a jövőnket, életünket, biztonságunkat és kultúránkat alapjaiban meghatározó nemzeti ügyben – mondta.

„A magyar önkormányzatok a betelepítési kvóta ellen” című konferencián Nyíregyházát Jászai Menyhért alpolgármester képviselte, aki elmondta: – A belügyminiszteren, a főváros főpolgármesterén és Kaposvár polgármesterén kívül felszólalt több, az illegális migráció következményeit elszenvedő település vezetője. Mások mellett Debrecen, Szentgotthárd és Mórahalom vezetője adott hiteles tájékoztatást első kézből a problémáról, a kontrollálatlan migráció települések, intézmények és lakosok életére gyakorolt negatív hatásairól. A rendezvény végén a résztvevők közös nyilatkozatot fogadtak el.

MTI