Kossuth-Tér-Zene

Kossuth-Tér-Zene

Mint azt előzetes sajtótájékoztatóján dr. Ulrich Attila, Nyíregyháza alpolgármestere megfogalmazta: az a szándék, hogy a pezsgő sóstói nyárból a belvárosba is csábítsanak vendégeket, hogy a nyíregyháziakkal együtt élettel töltsék meg a Kossuth teret a nyári estéken. A Kossuth-Tér-Zene nyitányát a Nívó-díjas Szabolcsi Koncert Fúvószenekar különleges koncertje jelentette délután öt órától, a hőségriadó ellenére többszáz fős közönség előtt. A városháza előtt felállított színpadon olyan slágereket: filmzenéket, popdalokat, musicalrészleteket játszottak, amik jellemzően a külföldi, nyári fesztiválokon adják a műsoruk gerincét.

További képekért kattintson a fotóra!

Mint azt Bakó Levente, a zenekar Liszt-díjas karmestere a Nyíregyházi Televízió kérdésére megfogalmazta: hagyományteremtő szándékkal, a szokásos újévi és tavaszi koncert után, ezúttal Nyíregyházán is eljátszották az ismert dallamokat a különböző korosztályban táncoló mazsorettekkel kiegészülve. A bő egyórás programban helyet kapott a Híd a Kwai folyón és a My Fair Lady betétdala éppúgy, mint egy tradicionális spanyol tánc, valamint Morricone- és ABBA-egyveleg. A program egyben tisztelgés volt a csapatot sokáig vezető, nemrégiben elhunyt Tonté László karmester előtt is. A tervek szerint a rendezvénynek folytatása lesz a későbbiekben a Kossuth téren. A nyitókoncertről bővebben a Nyíregyházi Televízió hétfői Híradójában, valamint jövő pénteki Szieszta című műsorában számolunk be.

Tarczy Gyula

(Fotó: Kohut Árpád)