Kosaras thriller - nagy csatában nyert a rájátszásban a Nyíregyháza!

Kosaras thriller - nagy csatában nyert a rájátszásban a Nyíregyháza!

Azzal a reménnyel utazott Szigetszentmiklósra a Nyíregyháza Blue Sharks, hogy befejezi a párharcot a BKG Príma SE ellen. Az első találkozót nyerték a mieink, ám ezúttal a házigazda kezdett jobban, és az első negyed után négy pont volt az előnyük. A folytatásban is pontosabban dobott a házigazda, így a nagyszünetre tovább nőtt a különbség. A Blue Sharksban főként Bazsó és Tóth volt ponterős.  A harmadik negyedben viszont nagy hajrába kezdett a Blue Sharks, és Harmon közeli dobása után 61-59-re jött fel. A folytatás izgalmasan alakult, a negyedik negyed elején pedig Sitku triplájával 70-69-re már a Cápák vezettek! Bazsó, Mokánszki és Bus is eredményes volt, de közben a BKG is rendre válaszolt, így a hajrá döntött. Az utolsó perc Nagy triplájával indult, ezzel 80-79 lett az állás, de Bus duplája után a büntetőjét is bedobta. Sőt, egy lepattanó megszerzését követően Czura is eredményes volt, amire Kaluha két büntetővel válaszolt. A remekül játszó Tóth dobása 82-86-ot jelentett, de Berger is eredményes volt. Körömrágós másodpercek következtek, de az eredmény nem változott, a Nyíregyháza nagy csatában nyert, és kettős győzelemmel lépett tovább. 

BKG Príma SE – Nyíregyháza Blue Sharks 84-86 ( 27-23, 23-15, 17-25, 17-23)

Nyíregyháza: Bazsó 23, Bus 12, Fazekas, Tóth 27, Czinger 4

Csere: Sitku 5, Mokánszki  5, Harmon 6, Czura 4, Oláh

vezetőedző: Siska János