Konzultáció az idősekkel

Ma már gyakori hír, hogy különböző termékbemutatókon – a megromlott egészségi állapotot és a nyugdíjasok jóhiszeműségét kihasználva – pénzt csalnak ki az idős emberektől. A termékbemutatókat kirándulással, egészségi állapotfelméréssel, ajándékokkal hirdetik meg. Ezzel olyan légkört teremtenek, amelyben a vásárlás visszautasítása kellemetlennek tűnik, így megnyílnak a pénztárcák. Kihasználják a jogi ismeretek hiányát is, ezzel visszamondhatatlan szerződések is köttetnek. A KDNP a konzultáció keretében várja a konkrét történeteket a nyugdijaspanasz@kdnp.hu, az idosugyitanacs.nyiregyhaza@gmail.com e-mail címekre, vagy postán a KDNP-frakció, 1054 Budapest, Széchenyi rakpart 19. címre.

Tormássi Géza városi elnök elmondta, a KDNP célja az információgyűjtés, de fontos megjegyezni, hogy a korábbi szerződéses ügyek megoldását nem tudják felvállalni. Tanácsadással, fogyasztóvédelmi lehetőségek felkutatásával tudnak segíteni. A későbbi céljuk pedig egy olyan jogszabályi környezet megteremtése, amellyel ezeket a tevékenységeket ki lehet szűrni, meg lehet szüntetni.