Kokárdás Nap a Jósa András Múzeumban – Sokakat vonzott az ünnepi program
Az ünnepi programokat évről évre megrendezi a nyíregyházi múzeum.
Kokárdás Nap a Jósa András Múzeumban – Sokakat vonzott az ünnepi program
Kokárdás Nap a Jósa András Múzeumban – Sokakat vonzott az ünnepi program
Kokárdás Nap a Jósa András Múzeumban – Sokakat vonzott az ünnepi program
Kokárdás Nap a Jósa András Múzeumban – Sokakat vonzott az ünnepi program

A város főterén megrendezett önkormányzati ünnepség mellett a Jósa András Múzeum is számos programmal kedveskedett az érdeklődők számára március 15-én. A nemzeti ünnep programjai alatt ingyenesen látogathatták az érdeklődők a múzeumot.

A Jósa András Múzeum évről évre megrendezi a Kokárdás Napot, az idei rendezvény fő témájaként a tiszántúli, nyírségi és bakonyi betyárokat választották a szervezők. A kreatívkodni vágyók a Farigcsa műhelyben alkothattak kedvükre, de játékos feladatokból is akadt bőven, Kossuth bankót is gyűjthettek a múzeumba látogatók.

A múzeumi Pilvax kávéházban Kossuth kiflivel, gyógyfüves teákkal és betyárnótákkal-balladákkal kedveskedtek a betérőknek, sőt, a vérbeli betyároknak még online bajuszversenyt is hirdettek. 

Kapcsolódó galéria

Kokárdás Nap a múzeumban