Kitüntették Nyíregyháza alpolgármesterét, dr. Ulrich Attilát a Stefánia Palotában
Dr. Ulrich Attila elmondta, szerinte fontos, hogy az egykori katonai életnek, mely Nyíregyházán zajlott ma is legyen lenyomata. Fotók: Facebook / Ulrich Attila
Kitüntették Nyíregyháza alpolgármesterét, dr. Ulrich Attilát a Stefánia Palotában
Kitüntették Nyíregyháza alpolgármesterét, dr. Ulrich Attilát a Stefánia Palotában
Kitüntették Nyíregyháza alpolgármesterét, dr. Ulrich Attilát a Stefánia Palotában

A nemzeti ünnep tiszteletére tartottak díjátadót kedden a Stefánia Palotában.

A rendezvényen Nyíregyháza Megyei Jogú Város alpolgármestere, dr. Ulrich Attila is részt vett, aki a Dr. Benkő Tibor honvédelmi miniszter aláírásával ellátott a Honvédelemért Kitüntető Cím III. fokozatának kitüntetését vette át Kádár Pál államtitkártól.

Dr. Ulrich Attila a nyiregyhaza.hu szerkesztőségének elárulta, nem számított a kitüntetésre, titkos jelölés előzte meg a díjátadót, így meglepetésként érte az elismerés.

Harmincan kaptuk meg a címet Miniszter Úr jelölése alapján. Nem számítottam a címre, így külön nagy öröm. Fontosnak tartom, hogy Nyíregyházán ismét legyen katonai élet, most például az 1848-49-es forradalom és szabadságharc emlékére állítunk obeliszket a városban.

Nyíregyházán egykor jelentős katonai élet zajlott, ennek emlékezetét, fenntartását tartja kiemelten fontosnak a város alpolgármestere.

Dr. Ulrich Attila elmondta:

Büszkeséggel tölt el, hogy érdemesnek tartottak a kitüntetésre, és ez mindenképp megerősíti, hogy azt az utat folytassuk, amin Polgármester Úrral, a városvezetéssel elindultunk. Célunk, hogy az egykori nyíregyházi pezsgő katonai életnek a mai korban is legyen lenyomata.