„Kinek bónusz a KultúrBónusz” – Szakmai tanácskozást tartottak a Jósa András Múzeumban

„Kinek bónusz a KultúrBónusz” – Szakmai tanácskozást tartottak a Jósa András Múzeumban
Hírek a Jósa András Múzeumból

A Szabadtéri Néprajzi Múzeum Múzeumi Oktatási és Módszertani Központ (SZNM MOKK) és a Jósa András Múzeum közös szervezésében szakmai tanácskozást tartottak csütörtökön a Jósa András Múzeumban.

A „Múzeumi és könyvtári fejlesztések mindenkinek” projekt keretében megvalósult KultúrBónusz elnevezésű kísérleti projekt tapasztalatairól és az eddig elért eredményekről számoltak be a programban részt vevő megyei múzeumok és iskolák képviselői. A projekt célja, hogy növelje a közoktatásban érintett valamennyi csoport, kiemelten a hátrányos helyzetű gyerekek kultúrához illetve múzeumi tudáshoz való hozzáférését.

Hadnagy-Portik Piroska módszertani csoportvezető (SZNM MOKK) a program új lehetőségeiről szóló előadását követően őszinte párbeszéd alakult ki a résztvevők között, majd Babolcsi Andrea múzeumpedagógus vezetésével izgalmas felfedező túrát tettek a kiállításokban.

A tartalmas és eredményes találkozó mindannyiunk számára egy hosszútávon gyümölcsöző új kezdet nyitánya volt.

- tájékoztatta szerkesztőségünket Román Zoltánné megyei múzeumi koordinátor.