Kilenc induló, kilenc érem - jól szerepeltek Adácson a birkózók

Dr. Hegedűs Csaba olimpiai és világbajnok birkózó, a 2018-as magyarországi Birkózó Világbajnokság nagykövete nyitotta meg a II. Szerkó Kupa nemzetközi meghívásos kötöttfogású birkózó versenyt és gyermek gálát Adácson. A Nyírsport SE eleget téve a megtisztelő meghívásnak kilenc fővel képviseltette magát és ezzel a nyíregyházi utánpótlás birkózó sportot. A verseny remek alkalom volt a diákolimpiai döntők előtt a felkészülésre. A Gyermek II. korosztály 22 kg-os súlycsoportjában Maros Hanna a fiúk között két tus győzelem után a döntőben vérzett el így az ezüstérem boldog tulajdonosa lehetett.Testvérei, Maros Martin és Maros István a harmadik, míg Kiss Korvin a Gyermek II 29 kg-osai között második , Vágner Patrik a Gyermek I 29 kg-ban szintén a második helyen végzett. Kiss Lantos az ovisok között léphetett a dobogó 3. fokára, a Diákolimpia döntőjébe jutott Jeles Antal (Diák II 46 Kg) három ragyogó tus győzelem után aranyérmes lett. Csabai Marcell a Diák II 63 kg-os döntőjében szintén tus győzelmet aratott így ő is aranyéremmel térhetett haza. Oláh Márton (Diák I 42 Kg) is dobogón végzett: az újabb érmet jelentő harmadik helyen. A mérleg: 9 induló, 9 érem (2 arany, 4 ezüst, 3 bronz) !