Kijárási korlátozás: Nyíregyházán egy embert feljelentettek

Kijárási korlátozás: Nyíregyházán egy embert feljelentettek
Kijárási korlátozás: Nyíregyházán egy embert feljelentettek

Az új koronavírus-járvány miatt március 28-ától Magyarország egész területén kijárási korlátozás lépett életbe. A szabályok betartását a rendőrök (is) folyamatosan ellenőrzik elsősorban a boltoknál, piacoknál, nagyobb bevásárlóközpontoknál, illetve a forgalmasabb köztereken. A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság megkeresésünkre elmondta, általános tapasztalat, hogy az állampolgárok Nyíregyházán jogkövető magatartást tanúsítanak, és betartják a kijárási korlátozás rendeletben meghatározott szabályait.

– A rendőrség elsősorban felhívja a figyelmüket az érvényben lévő szabályok betartásának fontosságára, és csak különösen indokolt esetben alkalmaz büntetést. A rendőrök az elmúlt hétvégén, Nyíregyházán kijárási korlátozás szabályainak megszegése miatt egy állampolgárral szemben feljelentéssel éltek, akinek gyorsított eljárás keretén belül pénzbüntetést szabtak ki – hangsúlyozták.