Kiderült kik kapták meg az idei megyei Prima-díjakat, Tarczy Gyula a vármegye különdíjában részesült
fotó: Trifonov Éva

Tíz jelölt izgulhatott péntek este, kit szólítanak majd a pulpitushoz. 2023-ban a világszerte elismert Cantemus kórust, Orendi Mihály, sportvezetőt és Bíró Lajos, Munkácsy Mihály-díjas szobrászművészt jutalmazták.

Különdíjat kapott dr. Szép Tibor, biológus, valamint a nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház közkedvelt művésze, Tóth Károly.

Természetesen az összes jelölt elismerést kapott, ők a város és megyei különdíjait vehették át. A Város-Kép Kft. számára különösen nagy elismerés, hogy a Prima-díjra jelöltek között, Tarcy Gyula főszerkesztő is helyet kapott, és végül a vármegye elismerését kapta meg.

 

KÜLÖNDÍJAK

1. A Vármegyei Önkormányzat különdíjasa a Magyar Oktatás és Köznevelés

kategóriában: Huszárné Kádár Ibolya

2. Nyíregyháza Megyei Jogú Város különdíjasa a Magyar Irodalom kategóriában: Béres Tamás

3. A Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Kormányhivatal különdíjasa a Magyar

Ismeretterjesztés és Média kategóriában: Tarczy Gyula

4. A Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Értéktár különdíjasa a Magyar

Népművészet és Közművelődés kategóriában: Sántha Miklós

5. A Nyíregyházi Egyetem különdíjasa a Magyar Építészet kategóriában: Végh

József úr

A 17. vármegyei Prima díjkiosztó gála ünnepélyességét fokozta, hogy a díjkiosztóra meghívást kapott Eppel János, a VOSZ országos elnöke és a díjat alapító Demján Sándor özvegye is, aki örömmel fogadta el a szíves invitálást.

Kapcsolódó galéria

Vármegyei Prima-Díj - díjkiosztó gála 2023