Kezdődhet a Tokaji úti vasúti kereszteződésben az aluljáró tervezése!

Kezdődhet a Tokaji úti vasúti kereszteződésben az aluljáró tervezése!

Nem elírás: a korábban gondolt és sokszor ígért felüljáró koncepciója módosult a több szempontból praktikusabb megoldásra. S hogy a projekt kilépett a korábban csak beharangozott, „álom-kategóriából”, arra bizonyság, hogy a Főmterv Zrt. készíti elő a Nyíregyháza–Tokaj főútvonalon épülő vasúti aluljáró beruházását – ez derül ki az uniós közbeszerzési adatokból, melyet a ma¬gyarepitok.hu is szemlézett. A 38-as főút és a Budapest–Záhony vasúti fővonal kereszteződésénél külön szintű csomópont jön létre, óriási szükség is van rá a dugókkal talán leginkább terhelt városi helyszínen. A beruházó NIF Zrt. által bárki által elérhető hirdetményéből kiderül még, hogy a program részeként a 38-as útnak egy 1,5 kilométeres belterületi szakaszát négysávosra bővítik, valamint létrejön egy új átvezetés az Érpataki-főfolyás felett, és további csomópontokat alakítanak ki. Részletek később!