Kezdetét vette az I. Kappan- és Lakodalmas Fesztivál a skanzben
Fotók: Kohut Árpád
Kezdetét vette az I. Kappan- és Lakodalmas Fesztivál a skanzben
Kezdetét vette az I. Kappan- és Lakodalmas Fesztivál a skanzben
Kezdetét vette az I. Kappan- és Lakodalmas Fesztivál a skanzben
Kezdetét vette az I. Kappan- és Lakodalmas Fesztivál a skanzben
Kezdetét vette az I. Kappan- és Lakodalmas Fesztivál a skanzben

Hagyományteremtő szándékkal indította útjára újabb gasztronómiai eseményét a Sóstói Múzeumfalu, karöltve a Master Good cégcsoporttal.

A kapuk délelőtt 10 órakor nyíltak a skanzenben. Az ünnepélyes megnyitón Dr. Kovács Ferenc, Nyíregyháza polgármestere és id. Bárány László, a Master Good cégcsoport tulajdonosa köszöntötte a már korán érkezőket.

Szombaton háromezer adag lakodalmi ételt főznek, emellett lesz kappanszépségverseny, menyasszonyiruha-bemutató, pulyasarok és rajzverseny. Vőfélytalálkozó, illetve az eseményt kísérő zenekarok mellett vendég lesz a CimbaliBand és a Swing a la Django.

Szerző: Farkas Fanni