Kevés hiányzott a meglepetéshez
Végig egyenrangú partnere volt a Nyíregyháza a tabella harmadik helyén álló hazaiaknak.

A Paks után egy újabb élcsapat ellen lépett pályára a Marso-NYKK férfi kosárlabdacsapata, ezúttal idegenben. A Kecskemét volt a találkozó esélyese, de a nyíregyháziak bátran kezdtek, és az első negyedet meg is nyerték. Tették mindezt a legjobb mutatókkal rendelkező Hujdurovic nélkül, aki bár ott ült a padon, húzódása miatt nem játszhatott. A második negyedben fordítottak a hazaiak, és a harmadikat is 7–0-ás rohammal kezdték, de innen is visszakapaszkodott az NYKK, és az utolsó percben csak 4 pont volt a hátrány. Ekkor azonban Barovics kétszer is betalált, így elmaradt a bravúr. 

KTE-Duna Aszfalt–Marso Nyíregyháza KK 69–61 (17–19, 21–14, 17–15, 14–13)
Messzi István Sportcsarnok
Vezette: Benczur T., Balog Gy., Boros T. (Mustos)

KTE-Duna Aszfalt: KINNEY 12/6, Kovács P. 3/3, DJERASZIMOVICS 11/3, IVOSEV 2, BAROVICS 20. Csere: Pongó Ma. 7/3, PONGÓ MÁ. 9/3, Karahodzsics 5, Hegedűs -, Mészáros -

Marso Nyíregyháza KK: Szavics 4, TAYLOR 23, Vaszojevics 8/3, Nagy 9/3, KOLARICS 5. Csere: Helmeczi -, Kósa 5/3, Molnár 7/3

Dankó L.