Kétszer is a rövidítés döntött - sajnos nem Fucsovics Marci javára

Erre szokták mondani, hogy kár érte. Fucsovics Márton a kazah Mihail Kukuskin ellen lépett pályára Bécsben az ATP 500-as tenisztorna harmadik fordulójában, és a nyíregyházi játékos az első szettben elvette ellenfele adogatását, és 6:4-re nyerte is a játékrészt. A második felvonásban volt hogy 15-40-nél több bréklabdája is volt Marcinak, de Kukuskin rendre hozta adogatásait, így 6-6 után jöhetett a rövidítés, melyet a kazah játékos nyert, így egyenlített. A harmadik játszmában viszont ő került előnyösebb helyzetbe, 3-1-re és 4-2-re is vezetett, ám Fucsovics egyenlített, és ismét a rövidités döntött. Itt 4-3-ra még Marci vezetett, de fordított Kukuskin és 7-6-ra behúzta ezt a szettet is, így ő jutott tovább.

Mihail Kukuskin - Fucsovics Márton 4-6, 7-6, 7-6