Két család is megmenekült a mérgezéstől

Két család is megmenekült a mérgezéstől

Helyesen működött a szén-monoxid-érzékelő Mátészalkán, csütörtökön este, a Szív utcában. Itt, egy lakóházzal egybeépített kazánházban lévő szén-monoxid-érzékelő jelzett be csütörtökön este. A mátészalkai hivatásos tűzoltók vonultak az esethez és a helyszínre érkezett a gázszolgáltató szakembere is, aki a gázkazánt kizárta, használatát megtiltotta. Személyi sérülés nem történt. Lakosságvédelmi intézkedésre nem került sor, a lakás fűtését vegyes tüzelésű kazánnal biztosítják átmenetileg az ott lakók.
 

Szintén csütörtökön későn este az ibrányi önkormányzati tűzoltók hoztak ki egy épületből két eszméletét vesztett embert, egy felnőttet és egy gyermeket Bujon, a Mező utcában. Az ibrányi önkormányzati és a nyíregyházi hivatásos tűzoltók méréseket végeztek az épületben, amelyek igazolták az egészségre káros szén-monoxid gázkoncentráció jelenlétét. Az egyik szobában cserépkályha, a konyhában egy gázüzemű, átfolyós vízmelegítő volt. A legnagyobb koncentráció a gázüzemű átfolyós vízmelegítő közelében és a padláson volt mérhető. A gázszolgáltató szakembere a gázkészülék használatát megtiltotta további felülvizsgálatig. A nyolcvan négyzetméteres házban hárman laktak, közülük ketten lettek rosszul. Lakosságvédelmi intézkedésre nem került sor, a lakás fűtése továbbra is megoldott.