Kemény mínuszokkal tér vissza a tél a hétvégén, erős szél is lesz

Kemény mínuszokkal tér vissza a tél a hétvégén, erős szél is lesz

Szombaton még túlnyomóan derült, napos idő lesz, csupán kevés fátyolfelhő lehet. Csapadék nem várható. A helyenként erős északkeleti, északi szél fokozatosan mérséklődik. A hőmérséklet kora délután -1 és +3, késő este -2 és -5 fok között alakul.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet szeszélyes területi eloszlásban többnyire -5 és -10 fok között alakul, de a fagyzugos tájakon hidegebb is lehet - írja az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése.

Vasárnap napos idő ígérkezik. Csupán az északnyugat felől megnövekvő fátyolfelhőzet szűrheti meg a napsütést. Csapadék nem valószínű. A szél mindenhol mérséklődik.

Hajnalban -3, -9, kora délután 1-5 fok várható.

Hétfőn folytatódik a napos, csapadékmentes idő. Több fátyolfelhő a keleti, északkeleti tájakon lehet, a Dunántúlon várható zavartalanabb napsütés. Északnyugaton megélénkülhet az északnyugati szél. Enyhülnek az éjjeli fagyok, napközben pedig már 8-13 fokig emelkedik a hőmérséklet - írja az Időkép előrejelzése.

szeretlekmagyarorszag.hu