Karate - Európa-bajnoki részvételt érnek az ezüstök

A nyíregyházi Ezüstcsikó Karate Egyesület karatékái Berencsi Csaba és Berencsi Tímea U21-es EB kvalifikáción vettek részt Siklóson. A népes mezőnyben Berencsi Tímea formagyakorlatban II. helyezést ért el, testvére, Csaba küzdelemben, -75 kg súlycsoportban szintén II. helyezést ért el (aki még csak junior korosztályú) az U21-es mezőnyben. Ezzel a két második hellyel mindketten kvótát szereztek a november 23-án Budapesten megrendezésre kerülő Európa Bajnokságra.

Pár nappal később Budapesten rendezték közel 400 versenyző, 13 karateszervezet részvételével az utánpótlás magyar bajnokságot, ahol Berencsi Csaba -75 kg súlycsoportban indult. 4 küzdelméből az elsőt vazarival, második és harmadik küzdelmét ipponnal nyerte. A döntőben két hosszabbítás után 4:1 arányban győzött, és így utánpótlás magyar bajnoki címet szerzett. A versenyzők felkészítését sensei Tóth Tibor végezte. A sportolókat Nyíregyháza és Kisvárda Önkormányzata is támogatja.