Karácsonyi varázslat várja a vendégeket a Kállay Gyűjteményben
Fotó: Trifonov Éva

Karácsonyi varázslat várja a vendégeket a Kállay Gyűjteményben december 4-én szombaton Nyíregyházán. A gyerekek itt találkozhatnak a Mikulással, majd 17 órától Nagy Csaba tárogatóművész adventi műsora kezdődik, illetve ünnepi fotósarkot is kialakítottak.

 

A karácsonyi hangulatot a szentendrei karácsony múzeum díszei biztosítják az udvaron és az épületben. A gyerekeknek a programok ingyenesek, a felnőtteknek be kell fizetni egy jelképes ötszáz forintot a belépéshez. Hintón érkezik majd Borbányára a Mikulás december 5-én vasárnap 16 órától. A vírushelyzetre való tekintettel idén hintón járja körbe a városrészt a Télapó, ajándékot szór és integet a gyerekeknek. December 5-én vasárnap 16:30-kor Jászai Menyhért alpolgármester és Vinnai Győző országgyűlési képviselő meggyújtja a második gyertyát is az adventi koszorún. A Kossuth téren több mint 14 kilométer hosszú fényfüzér, 16 méter magas karácsonyfa, illetve rengeteg árus étellel és itallal várja a közönséget. A gyertyagyújtás után egy félórás koncert kezdődik a Mentha Project zenekar előadásában. A Kossuth téren az adventi forgatag részeként 18 faházban, mintegy 25 ajándékárus portékái között válogathatnak majd az érdeklődők. A karácsonyi hangulatot megidéző ételek – kürtőskalács, lepények, sült hal, halászlé, – valamint italok – díjnyertes pálinkák, forralt borok várják a városlakókat. A gasztronómiai különlegességeken kívül a karácsonyi ünnep dekorációi és ajándékai is beszerezhetők a téren. Mindemellett az Aranykapu Népművészeti Egyesület alkotói, valamint a Made In Nyíregyháza helyi kézműves termékeit értékesítő árusok is kínálják portékáikat december 31-ig. Ebben az évben a forgatag egy új látványossággal is bővül, ugyanis a városlakók a Kossuth téren felállított 30 méter magas óriáskerékről csodálhatják meg Nyíregyháza belvárosát, november 19-től egészen január 31-ig.