Karácsony a Margaréta Táncegyüttessel!
Fotók: Trifonov Éva

A Kismargaréta és Margaréta Táncegyüttesek „Elhiszem…” címmel közös karácsonyi műsorral léptek színpadra két alkalommal is Nyíregyházán, a Református Gyülekezeti Ház Kálvin termében, megalapozva ezzel az ünnep hangulatát.

 

A jelenlegi hatodik és hetedik generációs margarétások a Nyírség Táncegyüttes egyik utánpótlásaként, a Vásárhelyi László Alapfokú Művészeti Iskola fenntartásában működnek, melyhez a bázist a Jókai Mór Református Általános Iskola és Óvoda biztosítja. Elsőként, december 16-án, a családok, barátok előtt mutatkozott be a két csapat, második alkalommal, december 20-án pedig a Református Egyházkerület karácsonyi összejövetelén erősítették az "advent fényét", a várakozást.

 

A Kismargaréta Tánccsoport vezetői: Nyitrainé Szilágyi Adrienn és Kácsor István.

A Margaréta Tánccsoport művészeti vezetői: Kácsor-Ignácz Gabriella és Kácsor István.

A műsorban közreműködött: Turi Lajos Péterné és Fogas Domonkos.

A műsort rendezte: Kácsor István.

Kapcsolódó galéria

ELHISZEM-a Kismargaréta és a Margaréta Táncegyüttes karácsonyi műsora