Kár az utolsó negyedért - kikaptak a kosarasok

Szegeden lépett pályára a Hübner Nyíregyháza BS. A férfi kosarasok remekül játszottak, és az első félidő után komoly előnyt szereztek. Távolról jól dobott a csapat, és 34-54-nél 20 pont volt a különbség. A Szeged fordulás után zárkózott, de így is tizenegy pontos előnyből kezdtük meg a záró játékrészt. A hazai csapat játszott nagyobb lendülettel, másfél perc alatt ötre zárkózott, és az időkérés sem segített. Washington vezetésével 14–0-t ment és fordított (66–63) a házigazda. Bazsó Brúnó nagy hármassal tartotta a lelket a mieinkben, ám a hazai gárda két amerikai kisembere nagyon könnyen megtalálta az utat a gyűrűnkig. A vége 85-74 lett a Szeged javára. 

Naturtex-SZTE-Szedeák–Hübner Nyíregyháza BS 85–74 (18–25, 16–24, 18–14, 33–11)
Szeged, Városi Sportcsarnok, v.: Papp, Farkas, Fodor.
Szeged: Washington 29/15, Polányi, Nicholson 17/3, Bognár 12/3, Roberson 14. Csere: Person 13, Balogh, Kerpel-Fronius. Vezetőedző: Nikola Lazic.
Nyíregyháza: Perry 22/3, Kiss 5/3, Bazsó 5/3, Pipiras 29/12, Copes 10. Csere: Kone 3, Dickerson, Fazekas. Vezetőedző: Darko Radulovic.

Darko Radulovics : - Minden idegenbeli meccs nehéz, de ma harminc percen keresztül kontrolláltuk a játékot. Az utolsó tíz percben elkapkodtunk néhány támadást, védekezésben pedig nem volt válaszunk Washingtonra, akit nem tudtunk levédeni. Ez egy komoly lecke számunkra, limitálnunk kell az ilyen lefagyásokat, mint a negyedik negyedben. Tudom, hogy még kétszer találkozunk a Szegeddel, megpróbálunk kitalálni valamit majd azokra a meccsekre, mert tudjuk, hogy Washington milyen képességű játékos.