Kamionba rejtett csempészett cigarettát találtak Csengersimánál

Kamionba rejtett csempészett cigarettát találtak Csengersimánál
A rakomány egésze illegális jövedéki termék volt.

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság Migrációs Ügyek Osztálya - a Csengeri Határrendészeti Kirendeltség állományának bevonásával - ellenőrzés alá vont egy kamiont, amelynek rakterében nagy mennyiségű csempészett cigarettát találtak.

A magyar honosságú tehergépkocsit és vezetőjét a rendőrök a csengersimai közúti határátkelőhelyen vonták ellenőrzés alá 2019. június 3-án 8 óra 5 perckor. A Romániából belépésre jelentkezett Scania típusú tehergépjármű plombával lezárt rakterét a rendőrök a Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársaival közösen nyitották fel. A raktér teljes terjedelmében csempészett, zárjegy nélküli cigarettát rejtett, amit építőipari szigetelőanyagokkal (nikecell és OSB lapok) takartak el. A rendőrség a 32 éves ukrán-magyar állampolgárságú járművezetővel szemben az intézkedést, és a jelentős mennyiségű és forgalmi értékű csempészett jövedéki terméket tartalmazó járművet, átadta az eljárás lefolytatására illetékes Nemzeti Adó- és Vámhivatal munkatársainak.

police.hu