Jövőhéten kezdődik a böjti időszak

Jövőhéten kezdődik a böjti időszak

Jövő héten véget ér a farsangi időszak, ami január 6-án, vízkeresztkor kezdődött és a húsvétot megelőző negyvennapos nagyböjt kezdetéig tart. Idén március 5-én lesz Húshagyókedd, vagyis a farsangi szezon utolsó napja, amikor még lehet utoljára húst fogyasztani. Március 6-án, Hamvazószerdán már kezdődik a böjt időszaka.

Mozgó ünnep

A hamvazószerda a húsvétvasárnaptól visszaszámolt 40. hétköznap. Mozgó ünnep, legkorábbi lehetséges időpontja február 4. és a legkésőbbi március 10. Ez tulajdonképpen a húsvét előtti előkészületi, bűnbánati időszak.

Lényege Húsvétra, Jézus Krisztus feltámadásának ünnepére való felkészülés a hitben való elmélyülés, a kiengesztelődés és a lemondás révén. A vallásos gyakorlat középpontjában ebben az időszakban a bűnbánat, a megtisztulás, az áldozatvállalás és a könyörgés áll, kifejezve az ember Isten iránti szeretetét. A nagyböjt lelkületének része az ima és a szegények megsegítése is.

– olvasható a wikipedia szócikkében.

Böjti alapanyagok

- KRUMPLI
- RIZS
- GABONAFÉLÉK
- ZÖLDSÉGFÉLÉK
- ASZALT GYÜMÖLCSÖK
- OLAJOS MAGVAK
- SZÁRAZTÉSZTÁK
- HÜVELYESEK
- GYÜMÖLCSÖK
- TEJTERMÉKEK
- TOJÁS
- KENYÉR
- STB.


Bruszel Dóra