Jövő héttől már Forgatag!

Jövő héttől már Forgatag!

Múlt héten már megérkezett a Kossuth térre a nyíregyházi Karácsonyi Forgatag 16 méteres fenyõfája is, ami a Takarékpalota elõtt kapott helyet. Az ünnep legfontosabb díszét egy borbányai ház tulajdonosai ajánlották fel a városnak. A 16 méter magas, közel félszáz éves fenyõt november 10-én állították fel a NYÍRVV Nonprofit Kft. munkatársai. A város karácsonyfája piros színû díszítést kap és több mint 3 kilométer hosszúságú égõsor világítja majd meg. A fényeket november 27-én (advent elsõ vasárnapja) kapcsolják fel. Világító, 3D-s díszfigurák, fényháló, 106 darab, oszlopokra szerelt díszfény, közel 9 kilométer hosszúságú égõsor és a városházát megvilágító jégcsapfüggöny teszi majd ragyogóbbá az esti városközpontot. Az ünnepi világítás a Karácsonyi Forgatag helyszínét, Nyíregyháza fõterét, a kapcsolódó utcákat és néhány városrészt díszíti majd.