Jól működött az elektronikus hírközlő hálózat a Nyíregyházi Járásbíróságon

Jól működött az elektronikus hírközlő hálózat a Nyíregyházi Járásbíróságon
A Nyíregyházi Törvényszék közleménye

Sikeresen vizsgázott az elektronikus hírközlő hálózat a Nyíregyházi Járásbíróságon 2019. május 6-án.

A deviza alapú kölcsönszerződésből eredő tartozás megfizetésére folyamatban lévő ügyben a bíróság szükségesnek tartotta egy dunántúli lakóhellyel rendelkező tanú meghallgatását. Annak érdekében, hogy a tanú ne utazzon több száz kilométert, a bíróság elrendelte elektronikus hírközlő hálózat útján történő meghallgatását és őt a Szentendrei Rendőrkapitányságra idézte.

A Szentendrei Rendőrkapitánysággal az elektronikus kapcsolat akadálymentesen létrejött és az egész meghallgatás zökkenőmentesen zajlott. Még arra is lehetőség volt, hogy a bíróság a dokumentum szkenner segítségével a tanú elé tárjon lényeges ügyiratokat. Mindenképpen gyors és költségtakarékos megoldásról van szó.

– nyilatkozta Breczkáné dr. Békési Gabriella eljáró bíró.

A Nyíregyházi Járásbíróságon ez volt az első alkalom, hogy civilisztika ügyszakban az elektronikus hírközlő hálózatot használták.