Jóga Nemzetközi Napja a Nyíregyházi Egyetemen
Fotó: archív

Az Egyesült Nemzetek Szervezete a nyári napforduló időszakát a Jóga Nemzetközi Napjának nyilvánította, elismerve ezzel, hogy a jóga az emberiség egyetemes hagyományának része, ami hozzájárul az egészség és a boldogság megvalósulásához.

E napokon lehetőséget kell adni az embereknek arra, hogy a jógagyakorlatokkal saját maguk is megtapasztalják a bennük létrejött kiegyensúlyozottságot és békét.

Ennek alkalmából június 10-én szombaton 17.00 órától a Nyíregyházi Egyetem parkjában jógagyakorlást fog vezetni Dr. Szabó Sándor jógaoktató a Környezettudományi Intézet professzora.

A közös gyakorlás betekintést nyújt a Jóga a Mindennapi Életben Rendszer fokozatosan egymásra épülő test- és légzőgyakorlataiba és a nagyközönség számára is mindenképpen kivitelezhető lesz. Eső esetén a programot június 25-én tartják meg 17.00 órától. A díjmentes programra szeretettel várják a jóga iránt érdeklődőket. 

A szervezők azt kérik, hogy a vendégek jógamatracot, plédet hozzanak magukkal.