Jobbikos, DK-s és MSZP-s politikusok újabb programelemei a Szövetségben tájékoztatóin

Jobbikos, DK-s és MSZP-s politikusok újabb programelemei a Szövetségben tájékoztatóin

A hat ellenzéki pártot és két szervezetet tömörítő Szövetségben Nyíregyházáért alpolgármesterjelöltje szerint szükséges az átfogó környezetvédelmi stratégia.

A szerveződés hétfői sajtótájékoztatóján a jobbikos Lengyel Máté hozzátette: összeírnák a gazdátlan ingatlanokat és önkormányzati tulajdonba vennék, befejeznék a nagykörutat. A Demokratikus Koalícióhoz tartozó Fodor István indul a 14. számú választókerületben a Szövetségben színeiben. A DK-s jelölt azt mondta, Borbánya úthálózatára is ráfér a korszerűsítés, figyelve a csapadékvíz-elvezetésre. Felülvizsgálná a tömegközlekedés menetrendjét, bővítené a bölcsődei férőhelyeket. Szerinte a közbiztonság jó többek között a polgárőrség munkája következtében, így további támogatásuk szükséges, bár a térfigyelők még hiányoznak, és állandó körzeti megbízottat szeretne a környéken. Kedden a Szövetség MSZP-s polgármesterjelöltje, Jeszenszki András azt mondta, fontos lenne az idősotthonok férőhelyszámának növelése, új közbeszerzési rendszert alakítanának ki, fejlesztenék az oktatás feltételeit. A szakszervezetis Hajdu Nándort indítják az 1. választókerületben, aki szerint fontos egy új csomópont a Sóstói-Krúdy kereszteződésben és több utcában a csapadékvíz-elvezetés megoldása, újragondolná a tömegközlekedést a Bujtosra is gondolva, folytatná a játszóterek felújítását, a közvilágítás fejlesztését. Tovább erősítené a polgárőrséget, valamint létrehoznák az Önkormányzati Rendészetet.