Jó ütemben haladnak az útépítések Nyíregyháza belvárosában

Gőzerővel zajlanak a Kígyó utca - Debreceni úti csomópont átépítési munkálatai, ennek kapcsán változások történtek a forgalomkorlátozásban. Keddtől a Kígyó utca belváros felőli, északi oldalán megszűnt a Katona utca és a Virág utca zsákutcásítása. A Kígyó utca továbbra is le van zárva a Virág utca - Katona utca és Debreceni utca közötti szakaszon. A Kígyó utca belvárossal átellenes, déli oldalán a Tompa Mihály és Virág utcákba nem lehet behajtani. Ezáltal a Gólya utca felől a Virág utcához, illetve a Koszorú utca felől a Tompa Mihály utcához érkezők zsákutca jelzéssel találkoznak. Megkezdődött a déli oldali útszegélyek és járdák építése, illetve a Virág utcai és a Tompa Mihály utcai útcsatlakozások átépítése. A Debreceni útról a Kígyó utca felé kanyarodni továbbra is tilos. Átmenetileg a Debreceni út mindkét oldalán megszűnik a gyalogos forgalom, ezért kérik, hogy a gyalogosok kerüljék el ezt a szakaszt. Biztonságosan a Gólya, illetve a Szilfa utca felé kerülhetik ki a kivitelezési munkálatok helyszínét. A Debreceni út ezen a szakaszán az előzési tilalom és 30 km/h sebességkorlátozás továbbra is érvényben van.

 

VÁLTOZÁSOK A SZEGFŰ UTCÁN

 

Jó ütemben halad a Szegfű utca négysávossá építése. A hét közepétől a forgalom átterelődött a megépített Hunyadi és Géza utca, valamint az István utca és László utca közötti szakaszra. Ezeken a szakaszokon a 2x2 sávon történő közlekedés már biztosított. A Géza és István utca közötti szakaszon viszont a Continental Aréna felőli oldalon, a szélső forgalmi sáv építési tevékenység miatt továbbra is le lesz zárva. Az előzési tilalom és 30 km/h sebességkorlátozás továbbra is érvényben van. A beruházók köszönik a forgalomban részvevők megértését és kérik, hogy körültekintően, ne megszokásból vezessenek.

Szoboszlai Tibor

(Fotó: Szarka Lajos)