Jó ütemben halad a Szegfű utca négysávosítása

Jó ütemben halad a Szegfű utca négysávosítása

Augusztus 15-én vették birtokba a kivitelezők a munkaterületet a Szegfű utcán. Akkor négy, már nem lakott épület elbontásával kezdték a tereprendezést. Azóta is gőzerővel folyik a munka a helyszínen. A Terület- és Településfejlesztési Operatív Program keretein belül, 300 millió forintból megvalósuló fejlesztés számos olyan elemet tartalmaz, amelynek köszönhetően meggyorsul a belváros forgalma. Négysávosra bővül a Szegfű utca Hunyadi és István utca közötti szakasza, gyalogos-kerékpárutat alakítanak ki és megtörténik a közművek fejlesztése is. A kivitelezés jó ütemben halad.

További képekért kattintson a fotóra!

A fejlesztés miatt augusztustól forgalmirend-változás van érvényben ezen az útszakaszon, miszerint 30 kilométeres sebességkorlátozás és előzési tilalom mellett egy-egy sávban haladhatnak a járművek. A Szegfű utcáról jelenleg nem lehet balra kanyarodni a kiskörút felé. Az új besorolási rendet táblák és burkolati jelek is mutatják. Ez nem változik az első ütem befejezéséig.

Kanócz Rita

(Fotó: Szarka Lajos)