Jó tanuló-jó sportoló, zsinórban harmadszor kapta meg az elismerést Závaczki Bálint

Jó tanuló-jó sportoló, zsinórban harmadszor kapta meg az elismerést Závaczki Bálint

 Az Emberei Erőforrások Minisztériuma idén is meghirdette a "Jó tanuló-jó sportoló" pályázatot. A részvétel alapfeltétele volt a kiváló tanulmányi átlag mellett minimum három hazai és három külföldi, nemzetközi mezőnyben elért top 6-os eredmény. Závaczki Bálint 2017-ben is magasan megfelelt a pályázati kritériumoknak, így immáron harmadszor kapta meg az elismerő oklevelet Prof. Dr. Kásler Miklós minisztertől. Az ifjú golfozó számára ugyanolyan fontos a tanulmányi eredmény, mint a golfpályán elért sikerek. Vallja, hogy az élsport és a kiváló tanulmányi eredmény együttesen hozhatja meg számára a sikereket.

Az ilyen elismerés segít abban, hogy átlendítse azokon a nehézségeken, melyet a talnulás és a versenyszezon együttese jelent, a vizsgák ugyanis gyakran ugyanakkor vannak, amikor a versenyek. Závaczki Bálint idei szezonja eddig fantasztikusan sikerült, érmet szerzett a középiskolások világjátékán és nyert egy hazai Opent, a világranglistán pedig továbbra is a legelőkelőbb helyen álló magyar férfi golfjátékos. Bálinttal a Nyíregyházi TV Szieszta című műsorában láthatnak a nézők hosszabb beszélgetést pénteken este.