Javult a közbiztonság Nyíregyházán

Javult a közbiztonság Nyíregyházán

A közgyűlés legutóbbi ülésén elfogadta a Nyíregyházi Rendőrkapitányság beszámolóját. Ebből kiemelték, hogy tavaly közel 10 százalékkal csökkent a bűncselekmények száma, a közterületen elkövetettek száma pedig 33 százalékkal esett vissza. Mint elhangzott, mindkét képviselő programjában kiemelt szerepet kap a közrend és a közbiztonság erősítése. Ágoston Ildikó elmondta, az elmúlt hét péntek éjszakáján egy közös razziát tartottak a sóstói szórakozóhelyek környékén, hiszen több lakossági bejelentés is érkezett az éjszakai életről. Hangsúlyozta, rendkívüli esemény ugyan nem történt, de a fiatalok szórakozási szokásai az alkohol segítségével igen meglepőek. Emiatt felhívta a figyelmet a szülők felelősségére is. Tóth Imre az örökösföldi helyzettel kapcsolatban kiemelte, a lakótelepen 20 térfigyelő kamera is segíti a bűnmegelőzést. Itt is számítanak a lakosság segítségére, egy bejelentés kapcsán az elmúlt héten 1 kilogram herbál-drogot sikerült lefoglalni a városrészben.

Tóth Imre azt szeretné, hogy a jövőben az önkormányzat és a rendőrség kapcsolata még jobb legyen, a lakosság közelebbinek érezze magához a közrend fenntartó erőket. Nem csak a rendőrséget, hanem a közösségi rendőröket, a polgárőröket és a közterület felügyelőket is. Hiszen mindannyiunk segítségével tudják ezeket az eredményeket elérni és a bűncselekményeket visszaszorítani.

Szoboszlai Tibor

Fotó: Kohut Árpád